Jõuluinstallatsioon 2021

Viimsi Kunstikooli õpilased on olnud väga tublid ja osalenud aktiivselt kooli tegevustes. Viimsi Kunstikooli uued ajutised ruumid Viimsi Äritares on saanud kunstikooli perele omaseks ja rõõm on näha siin õpilasi maalimas ja joonistamas. Sellel aastal osalesid õpilased mitmel kunstikonkursil ja Viimsi Kaubanduskeskuse jõulukuuse asemele tehtud ilusa installatsiooni loomisel. Lisaks on Kaubanduskeskuse teisel korrusel näitus meie töödest.

Viimsi Kaubanduskeskuse installatsiooni ja näitust saab vaadata siit.

Viimsi Kaubanduskeskuses on sellel aastal traditsioonilise jõulukuuse asemel Viimsi Kunstikooli õpilaste ja õpetajate koostöös valminud installatsioon. Teos on kaks korda kaks meetrit vineerplaatidest tehtud kujund, mille sees on näha väiksemaid vorme. Kunstiteos meenutab jõulukuuse alla pandud kingipakke, aga samas ka maja, treppe või muud arhitektuurilist struktuuri. Kujund on mänguline nagu lasteraamatust avanev volditud ruumiline pilt või arvutimängus Minecraft lootud maastik.

Alustasime teose värvimist värviperspektiivile põhinedes, rohelistest ja sinistest toonidest, mis sümboliseerivad sooja ja külma, maad ja taevast – maailma. Kuna maailm ei ole ainult soe ja külm, siis oli õpilaste ülesandeks leida ka need vahepealsed toonid. Valisime emotsiooni väljendamiseks kiiresti kuivavad akrüülvärvid ja vabaduse maalida vaba joonega.

Näitus jätkub Viimsi Kaubanduskeskuse teisel korrusel, kus on väljas Kunstikooli selle aasta õpilastööd.

Installatsiooni olid tegemas:

Eelkursus: Artur Krimm, Britten Kuusik, Katriin Tori, Laura Kolukanova, Eva Angelenitš, David Angelenitš, Enrico Tandorf, Bertha Siimson, Emma Moiseenko, Anna Stanogina, Sandra Adrov, Marie Liblik, Stella Pappel, Adeele Tuulik, Marianne Räppo, Gustav Kalep, Melania Potapova, Stephany Suursaar, Laura Nemerzitski, Lisanna Klein, Joonatan Nõgene, Kasper Vainio, Gabriella Gussarova, Gerlinda Gussarova, Catreen Ozolit, Gretel Suits, Annabel Piirsoo, Teele Ruuben, Maria Rush, Marta Kullik, Kirke Aava, Elina Undrits, Mooni Mazurtšak, Helmi Ahven, Sofie Elizabeth Keba, Mila Rumjantseva, Genert Lasimer, Aleksander Abe, Keira Victoria Kuuse, Mattis Pallas ja Koit Matias Uudelepp

I põhikursus: Emily Casey Stoten, Lennart Hallik, Solveig Svea Kratt, Stefani Sokk, Elis Ruus, Geiti Gerbera Ulvik, Ella Tohver, Eldar Karin, Stella Buss

II põhikursus: Kenneth Johannes, Anna Mariita Rokk, Astrid Liis Aedna Tuule Sõro, Cassandra Kerna, Angela Reisenberg, Saara Adele Väljamäe, Lakendra Amerii Kivisaar, Elina Kokko, Jade Toiger ja Iiris Voog

III põhikursus: Amanda Johanna Sulg, Kertu-Liis Ojandu, Darja Sofranova, Elsa Taurin ja Marta Taurin

IV põhikursus: Kaur Kaljumäe, Mirjam Metsaots, Liisa Tohver, Carolina Tamberg, Nele Lainevool, Laureen Kaskpeit ja Elise Prass

V põhikursus: Maria Kulikova, Reelika Järvpõld, Emily Freja Lõhmus, Kadi-Leen Rõigas ja Milli Nadya Leggat