Viimsi Kunstikooli galerii

Eesti seeria, õlimaalid, Eda Kommitz

Jätkub Viimsi Kunstikooli näituste sari, millest on osa võtnud nii õpetajad, õpilased kui ka vilistlased. Järgmisena avatakse 6. detsembril 2022 Viimsi Kunstikooli galeriis Eda Kommitz’a isikunäitus „Eesti seeria“. Näitusel on eksponeeritud kunstniku uuemad teosed. Eda on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias stsenograafia eriala ja tema armastuseks on maalikunst. Kommitz on olnud Viimsi Kunstikoolis aastate jooksul õpetajaks sadadele lastele. Näitusel eksponeerib Eda teoseid, millel on kujutatud koduseid esemeid, loomi ja tegelaskujusid Eesti looduse taustal. Eda armastab värve ja lihvib sürrealistlikud vaikelud tehniliselt viimase piirini. Iga tema töö jutustab oma loo. Eda kirjeldab: „Mulle meeldib mõelda, et need vaikelud ei olegi nii vaiksed, kui esmapilgul tundub. Õhtu jätkudes, kui hämarus laskub üle maa, ärkavad tegelased ellu…“
12. detsember – 23. detsember on galerii aknal näha Eda vitraažid „Killumängud“ ehk näitus näituse sees. Tegemist on näitusmüügiga, seega on võimalik nii endale kui sõbrale kingitus soetada, mis kestab julgelt üle sajandi.
Näitus jääb avatuks kuni jaanuari lõpuni. Häid elamusi.

Kunstikooli vilistlaste tööde näitus

Sellel aastal täitus 45 aastat Viimsi Kultuurihariduse algusest. Viimsi Muusika- ja Kunstikool on tähistamas Viimsi Valla Kultuuriaastal oma sünnipäevi erinevate sündmustega. Silmailuks on olnud mitmeid kunstitöid Viimsi Kunstikooli galeriis ning kõlanud palju head muusikat Viimsi Muusikakooli õpilaste, vilistalste ja õpetajate esituses.

Randvere tee 20, Viimsi vald, Harju maakond

Viimsi Kunstikooli näitus PRANGLI PLENÄÄR (vabaõhumaal)

Alates 6. oktoobrist on avatud Viimsi Kunstikooli galeriis Kunstikooli põhikursuse õpilaste rühmanäitus “Prangli plenäär (vabaõhumaal)”. Kõik näituse tööd on valminud Prangli saarel ja näitus on osa Viimsi Kunstikooli 45st sünnipäevast. Näitusel on eksponeeritud Kunstikooli õpilaste Amanda Johanna Sulg, Elsa ja Marta Taurin, Kerttu-Liis Ojandu, Paula Silvia Cakstina, Nele Lainevool, Mirjam Metsaots, Kataleena Pappel, Teresa Sirp, Eldar Karin, Solveig Swea Kratt, Iiris Voog, Jade Toiger, Kenneth Johannes ja Lakendra Kivisaar looming. Juhendajana olid saarel kaasas kunstnikud Eda Kommitz ja Anne Soop-Tohver. Plenäär ehk maalimine vabas õhus on üks Viimsi Kunstikooli suvel toimuvatest traditsioonidest.
Eda Kommitz kirjeldab toimunud praktikat:
Veetsime võimalikult palju aega õues joonistades, maalides ja tutvudes kohalike oludega. Meie fookus oli jäädvustada Prangli mitmekesist loodust. Lähedasteks motiivideks said taimed, puud, rannad, kanakasvatus, looduslik maagaasi leiukoht ja kirik koos surnuaiaga. Töövahenditena kasutasime kergeid kaasas kantavaid materjale nagu akvarellid, guaššvärvid, süsi, grafiit, sangviin ja tušš.
Võrreldes kunstniku stuudiol toimuva tööga, toob vabaõhumaal kunstnikule uued väljakutsed. Kunstnikul tuleb suhestuda ümbritsevate loodusjõududega ja uurida tähelepanelikult valgust ja varju. Looduses on kõik uus ja teisiti ning suure roheluse organiseerimine vajab harjutamist. Sellepärast on suvepraktika hariv ja vältimatu osa õppetööst.
Teie ees on eksponeeritud sellel suvel valminud õpilaste tööd. Näitus jääb avatuks kuni 3. november ja sissepääs on tasuta.

Näitus (KUNSTI)õpetajad

Viimsi Kunstikooli näitus „(KUNSTI)õpetajad“

20. augustil avaneb publikule Viimsi Kunstikooli galeriis Kunstikooli õpetajate rühmanäitus “(KUNSTI)õpetajad”, millega tähistame nii Viimsi Kunstikooli 45ndat sünnipäeva kui ka Viimsi ARTIUMi avamist. Näitusel on eksponeeritud Kunstikooli õpetajate Eda Kommitz, Karin Kalman, Paul Mänd, Anne Soop-Tohver, Mart Rand, Ivar Reimann, Anne Roolaht, Kätlin Stahl ja Matti Tapio Vainio looming.
Näituse eesmärk on tutvustada Viimsi Kunstikooli õpetajate kunsti ning alustada uue leheküljega kujutava kunsti eksponeerimisel Viimsis. Viimsi ARTIUMis avaneb kaks uut näitusesaali, Viimsi Kunstikooli galerii ja Kaasaegse kunsti galerii Priit Pärna näitusega.
Viimsi Kunstikooli õpetajad käsitlevad oma õpetusega kujutava kunsti erinevaid vorme, mille uurimisel keskendutakse oma väljenduskeele leidmisele ning kunsti laiaulatuslikule tundmisele ja mõistmisele. Kujutav kunst on ühiskonnas laialt levinud ja uurides kunstiajalugu on võimalik tõdeda, et visuaalsel ja plastilisel kunstil on olnud oluline roll juba ammustest aegadest. Inimene on alati tahtnud jätta endast jälje alates Indoneesia Sulawesi saare koopamaalingutest, valitsejate portreedest kuni kaasaegse kunstini. Noore kunstniku väljendusoskuste arenedes hakkab ta märkama rikkalikku ja huvitavat maailma, mis on täis mustreid, väärtusi, kunstivoolusid, vorme, sümboleid ja keelekujundeid (metafoore). Pärast oma väljenduskeele leidmist hakkab kunstnik kasutama oma teostes huvitavaid semiootilisi ühendusi.
Kunstiõpetaja on tegevkunstnik, kes eksponeerib oma kunsti ja õpetab kunstivoolusid õpilastele. Kunstiõpetaja eesmärk on äratada ja toetada õpilase loomingulist arenemist, õpetades traditsioonilisi kunstitehnikaid ja arusaamu kuid ka kaasaegsemaid kunstiliikumisi. Käesoleva näituse kunstnikke seob kunstiõpetaja töö ja näitus toob välja Viimsi Kunstikooli õpetajate erinevad loomingulised väljendusviisid. Sellel näitusel on kunstiõpetaja eesmärk ja roll inspireerida oma loominguga. Näituse kunstiteosed peegeldavad kunstnikku ennast ja kunstiajalugu erinevate ideede ja kunstivoolude kaudu.
Teretulemast Viimsi Kunstikool kooli rühmanäitusele „(KUNSTI)õpetajad“ Viimsi ARTIUMisse. Näitus jääb avatuks 1. oktoobrini ja sissepääs on tasuta.