Viimsi Kunstikooli galerii

Lõputööde näitus 2023

Viimsi Kunstikooli galerii näituseprogramm jätkub. Sellel näitusel on eksponeeritud Kunstikooli 40. lennu lõputööd, ühtlasi on see esimene lõputööde väljapanek uues Artiumi majas. Seekordsel näitusel eksponeerivad süvaõppe viienda kursuse õpilased oma aastaid kestnud õppetöö vilju. Lõputöö eesmärgiks on näidata omandatud oskusi ja oskust püstitatud ülesandega iseseisvalt hakkama saada. Õpetajad on õpilasele vanemate kolleegidena abiks ja nõuandjaks.

Viimsi Kunstikooli galerii 1. korrus 
SA Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi ARTIUM 
Randvere tee 20, Viimsi vald, Harju maakond 

Kevadnäitus 2023

Esimest korda kõik kursused koos ülevaatenäitusel Viimsi Artiumis kunstikooli galeriis õppeaasta jooksul tehtud tööde valikuga.

Viimsi Kunstikooli galerii 1. korrus 
SA Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi ARTIUM 
Randvere tee 20, Viimsi vald, Harju maakond 

Mägede tipud on varjul

Kristiina Kaasik: Olen olnud Viimsi elanik aastast 1972. See näitus ARTIUMIS on minu neljas näitus Viimsis, neist viimane isiknäitus oli Viimsi Püha Jaakobi kirikus aastal 2017.
Pidevat näitustel esinemist olen alustanud aastast 1965 Kunstiinstituudi üliõpilasena ANK´64 rühma liikmena Tallinnas. Üle viiekümne aasta kestnud maalikunstniku tegevuse sisse mahub näitusi nii Eestis kui väljaspool Eestit. 
Selle näituse pealkiri „Mägede tipud on varjul“ viitab teatud salapärasusele ja irratsionaalsusele, mis võib meid ümbritseda. Eri aastatel valminud maalide valik sellel näitusel tahab seda tunnet süvendada.
Neid maale seob minu igatsus nähtamatu ja vaevu sõnades seletatava järele. Millegi sellise, mida sisekaemuses olen tundnud ja mille edastamine on olnud sisesund. Igatahes olen tahtnud tõmmata ka vaataja sellesse unenäolisesse mängu. Olen püüdnud tasapinnalisusest edasi minna maali sügavusse. 
Häid elamusi! 

Viimsi Kunstikooli galerii 1. korrus 
SA Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi ARTIUM 
Randvere tee 20, Viimsi vald, Harju maakond 

Portree osa 2

Viimsi Kunstikooli näituse programm jätkub. Portreenäituse esimeses osas esitlesid oma taieseid kunstikooli vanemad põhikursuse õpilased, siis teises osas esinevad esimest korda kooli galeriis nooremad kunstirühmad, eelkursused ja sissejuhatus kunsti lapsed ekstra selleks näituseks tehtud töödega.
Portreekunst tänapäevases mõistes tekkis 16. sajandi alguse Itaalias ja Saksamaal. Portree on sageli seotud mõne sündmusega, näiteks valitseja kroonimisega, ristimisega, abiellumisega, sünnipäevaga või pensionile jäämisega. Portree keskendub sageli ühele istuvale inimesele ja püüab tabada portreteeritava välist sarnasust ja isikupära. Me vaatleme portreed kui inimese visiitkaarti, milles näeme tema iseloomu, meeleolusid ja tundeid. Seda, mis jääb aga näo taha, mis toimub meie peas, üritame kujutada läbi profiili tööde. Empaatia, tähelepanelikkus ja fantaasia on need märksõnad, mida võtta kaasa meie näitust vaadates.
Näitus on avatud Viimsi Artiumis kunstikooli galeriis alates 7. märtsist.

Viimsi Kunstikooli galerii 1. korrus 
SA Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi ARTIUM 
Randvere tee 20, Viimsi vald, Harju maakond 

Portree osa 1

Viimsi Kunstikooli näituse programm jätkub. Sellel näitusel on eksponeeritud Kunstikooli õpilaste tehtud portreed. Näitus on jagatud kahte neljanädalasse perioodi, kus esimeses osas on esitletud Viimsi Kunstikooli põhikursuse õpilaste tehtud portreed ja teises osas Kooli eelkursuse ja Sissejuhatus kunsti kursuste õpilaste tehtud portreed. Kahe näituse raames toimuvad Kunstikooli õpilaste osalusel huvitavad töötoad, milles valminud tööd eksponeeritakse samal näitusel. Kahe näituse seeria jätkub kuni 31. märtsini.
Portreekunst tänapäevases mõistes tekkis 16. sajandi alguse Itaalias ja Saksamaal. Portree on sageli seotud mõne sündmusega, näiteks valitseja kroonimisega, ristimisega, abiellumisega, sünnipäevaga või pensionile jäämisega. Portree keskendub sageli ühele istuvale inimesele ja püüab tabada portreteeritava välist sarnasust ja isikupära.
Portreed illustreerivad küsimust, kuidas näen ennast või teist inimest. Näitusel eksponeeritud portreesid võib pidada väravaks autori hingeellu. Näituse ajal toimuvates töötubades keskendutakse portree protsessile.
Olete oodatud Portree näituse avamisele 07.02.2023 kell 16.00

Viimsi Kunstikooli galerii 1. korrus 
SA Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi ARTIUM 
Randvere tee 20, Viimsi vald, Harju maakond 

Eesti seeria, õlimaalid, Eda Kommitz

Jätkub Viimsi Kunstikooli näituste sari, millest on osa võtnud nii õpetajad, õpilased kui ka vilistlased. Järgmisena avatakse 6. detsembril 2022 Viimsi Kunstikooli galeriis Eda Kommitz’a isikunäitus „Eesti seeria“. Näitusel on eksponeeritud kunstniku uuemad teosed. Eda on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias stsenograafia eriala ja tema armastuseks on maalikunst. Kommitz on olnud Viimsi Kunstikoolis aastate jooksul õpetajaks sadadele lastele. Näitusel eksponeerib Eda teoseid, millel on kujutatud koduseid esemeid, loomi ja tegelaskujusid Eesti looduse taustal. Eda armastab värve ja lihvib sürrealistlikud vaikelud tehniliselt viimase piirini. Iga tema töö jutustab oma loo. Eda kirjeldab: „Mulle meeldib mõelda, et need vaikelud ei olegi nii vaiksed, kui esmapilgul tundub. Õhtu jätkudes, kui hämarus laskub üle maa, ärkavad tegelased ellu…“
12. detsember – 23. detsember on galerii aknal näha Eda vitraažid „Killumängud“ ehk näitus näituse sees. Tegemist on näitusmüügiga, seega on võimalik nii endale kui sõbrale kingitus soetada, mis kestab julgelt üle sajandi.
Näitus jääb avatuks kuni jaanuari lõpuni. Häid elamusi. 

Viimsi Kunstikooli galerii 1. korrus 
SA Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi ARTIUM 
Randvere tee 20, Viimsi vald, Harju maakond 

Kunstikooli vilistlaste tööde näitus

Sellel aastal täitus 45 aastat Viimsi Kultuurihariduse algusest. Viimsi Muusika- ja Kunstikool on tähistamas Viimsi Valla Kultuuriaastal oma sünnipäevi erinevate sündmustega. Silmailuks on olnud mitmeid kunstitöid Viimsi Kunstikooli galeriis ning kõlanud palju head muusikat Viimsi Muusikakooli õpilaste, vilistalste ja õpetajate esituses.

Viimsi Kunstikooli galerii 1. korrus 
SA Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi ARTIUM 
Randvere tee 20, Viimsi vald, Harju maakond

Viimsi Kunstikooli näitus PRANGLI PLENÄÄR (vabaõhumaal)

Alates 6. oktoobrist on avatud Viimsi Kunstikooli galeriis Kunstikooli põhikursuse õpilaste rühmanäitus “Prangli plenäär (vabaõhumaal)”. Kõik näituse tööd on valminud Prangli saarel ja näitus on osa Viimsi Kunstikooli 45st sünnipäevast. Näitusel on eksponeeritud Kunstikooli õpilaste Amanda Johanna Sulg, Elsa ja Marta Taurin, Kerttu-Liis Ojandu, Paula Silvia Cakstina, Nele Lainevool, Mirjam Metsaots, Kataleena Pappel, Teresa Sirp, Eldar Karin, Solveig Swea Kratt, Iiris Voog, Jade Toiger, Kenneth Johannes ja Lakendra Kivisaar looming. Juhendajana olid saarel kaasas kunstnikud Eda Kommitz ja Anne Soop-Tohver. Plenäär ehk maalimine vabas õhus on üks Viimsi Kunstikooli suvel toimuvatest traditsioonidest.
Eda Kommitz kirjeldab toimunud praktikat:
Veetsime võimalikult palju aega õues joonistades, maalides ja tutvudes kohalike oludega. Meie fookus oli jäädvustada Prangli mitmekesist loodust. Lähedasteks motiivideks said taimed, puud, rannad, kanakasvatus, looduslik maagaasi leiukoht ja kirik koos surnuaiaga. Töövahenditena kasutasime kergeid kaasas kantavaid materjale nagu akvarellid, guaššvärvid, süsi, grafiit, sangviin ja tušš.
Võrreldes kunstniku stuudiol toimuva tööga, toob vabaõhumaal kunstnikule uued väljakutsed. Kunstnikul tuleb suhestuda ümbritsevate loodusjõududega ja uurida tähelepanelikult valgust ja varju. Looduses on kõik uus ja teisiti ning suure roheluse organiseerimine vajab harjutamist. Sellepärast on suvepraktika hariv ja vältimatu osa õppetööst.
Teie ees on eksponeeritud sellel suvel valminud õpilaste tööd. Näitus jääb avatuks kuni 3. november ja sissepääs on tasuta.

Viimsi Kunstikooli galerii 1. korrus
SA Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi ARTIUM
Randvere tee 20, Viimsi vald, Harju maakond
Näitus (KUNSTI)õpetajad

Viimsi Kunstikooli näitus „(KUNSTI)õpetajad“

20. augustil avaneb publikule Viimsi Kunstikooli galeriis Kunstikooli õpetajate rühmanäitus “(KUNSTI)õpetajad”, millega tähistame nii Viimsi Kunstikooli 45ndat sünnipäeva kui ka Viimsi ARTIUMi avamist. Näitusel on eksponeeritud Kunstikooli õpetajate Eda Kommitz, Karin Kalman, Paul Mänd, Anne Soop-Tohver, Mart Rand, Ivar Reimann, Anne Roolaht, Kätlin Stahl ja Matti Tapio Vainio looming.
Näituse eesmärk on tutvustada Viimsi Kunstikooli õpetajate kunsti ning alustada uue leheküljega kujutava kunsti eksponeerimisel Viimsis. Viimsi ARTIUMis avaneb kaks uut näitusesaali, Viimsi Kunstikooli galerii ja Kaasaegse kunsti galerii Priit Pärna näitusega.
Viimsi Kunstikooli õpetajad käsitlevad oma õpetusega kujutava kunsti erinevaid vorme, mille uurimisel keskendutakse oma väljenduskeele leidmisele ning kunsti laiaulatuslikule tundmisele ja mõistmisele. Kujutav kunst on ühiskonnas laialt levinud ja uurides kunstiajalugu on võimalik tõdeda, et visuaalsel ja plastilisel kunstil on olnud oluline roll juba ammustest aegadest. Inimene on alati tahtnud jätta endast jälje alates Indoneesia Sulawesi saare koopamaalingutest, valitsejate portreedest kuni kaasaegse kunstini. Noore kunstniku väljendusoskuste arenedes hakkab ta märkama rikkalikku ja huvitavat maailma, mis on täis mustreid, väärtusi, kunstivoolusid, vorme, sümboleid ja keelekujundeid (metafoore). Pärast oma väljenduskeele leidmist hakkab kunstnik kasutama oma teostes huvitavaid semiootilisi ühendusi.
Kunstiõpetaja on tegevkunstnik, kes eksponeerib oma kunsti ja õpetab kunstivoolusid õpilastele. Kunstiõpetaja eesmärk on äratada ja toetada õpilase loomingulist arenemist, õpetades traditsioonilisi kunstitehnikaid ja arusaamu kuid ka kaasaegsemaid kunstiliikumisi. Käesoleva näituse kunstnikke seob kunstiõpetaja töö ja näitus toob välja Viimsi Kunstikooli õpetajate erinevad loomingulised väljendusviisid. Sellel näitusel on kunstiõpetaja eesmärk ja roll inspireerida oma loominguga. Näituse kunstiteosed peegeldavad kunstnikku ennast ja kunstiajalugu erinevate ideede ja kunstivoolude kaudu.
Teretulemast Viimsi Kunstikool kooli rühmanäitusele „(KUNSTI)õpetajad“ Viimsi ARTIUMisse. Näitus jääb avatuks 1. oktoobrini ja sissepääs on tasuta.

Viimsi Kunstikooli galerii 1. korrus
SA Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi ARTIUM
Randvere tee 20, Viimsi vald, Harju maakond